Бегущая строка в HTML 11.08.2023р. о 11.00 відбудуться збори трудового колективу та громадкоськості (онлайн)

Корисна інформація

ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ) В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОСІБ, ПРИЧЕТНИХ ДО БУЛІНГУ (ЦЬКУВАННЯ)
1.У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування із визначенням уповноважених осіб.
2. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога школи, батьків потерпілого та булера, керівника закладу, іншихзацікавлених осіб.
3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.
7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.
Результат розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
9. Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).
10. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
11. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього.

Рекомендації батькам, які збираються віддавати свою дитину в дитсадок

Дитину бажано навчити :

·       самостійно їсти і користуватися серветкою,

·       з незначною допомогою мити руки і витирати їх,

·       проситися в туалет,

·       користуватися носовичком,

·       самостійно знімати і одягати колготи, шкарпетки, шапку, черевики,

·       акуратно складати свій одяг,

·       бережно ставитися до речей,

·       складати іграшки.

Також навчіть дитину розрізняти і правильно показувати іграшки, меблі, одяг, посуд, частини власного тіла.

Вчіть дитину розмовляти неквапливо і зрозуміло.

Ці вміння допоможуть дитині легше і швидше адаптуватися до дитячого садка.

Що потрібно мати дитині?

Змінний одяг

У дитини в шафі завжди повинен бути змінний одяг. Обов’язково мають бути колготи, кофтина, комплект спідньої білизни (для найменших – кілька комплектів).

Одяг на щодень

Для садочка найбільше підходить зручний одяг, щоб можна було роздягнути дитину, коли їй буде жарко. Легка сорочка і більш тепла кофтина ідеальний для хлопчика. Для дівчаток - гольфик і кофтина, а замість спідниці, яка буде крутитися і з якої буде вилазити блузка, краще одягати сарафан – це найзручніший для дівчаток одяг. Для літа дівчаткам, найкраще одягти сарафанчик, а хлопчикам – шортики й маєчку. Панамка, кепка або хустинка влітку обов’язкові.

Тапочки

Тапочки повинні бути із задником і щільно облягати ступню. Не допускається взуття «на виріст», яке велике на дитину, взуття без задника (з метою запобігання травмування).

Піжама

Піжама має бути з натуральних тканин, вільного крою.

Для сну мають бути окремі легкі шкарпетки. І не забувайте щотижня забирати піжаму додому на прання.

Носові хусточки

У Вашої дитини  повинна бути носова хустка, або запасіться паперовими серветками.

Святкове вбрання

Тепер про одяг для свят. Обов’зково в гардеробі дитини має бути білий гольфик і білі колготки (як для дівчаток , так і для хлоп’ят) і звісно, чорний костюм для хлопчика і нарядна сукня для дівчинки. Цей одяг буде в нагоді і на свято, і на відкрите заняття, і для фотографування. Не поспішайте шити одяг для костюмованих свят – запитайте вихователя, яку роль гратиме дитина, порадьтеся, яким має бути її костюм.

Старайтеся, не обурюючись, виконувати всі вимоги вихователя.

Якщо треба щось принести для костюма на ранок чи інше свято, зробіть це.

Дитина не повинна почуватися гіршою за інших, заздрити їм або соромитися своїх батьків.